Adwokat

dział poświęcony stosunkom cywilnoprawnym pomiędzy osobami fizycznymi i osobami prawnymi

Adwokat

Postprzez aruncio » Pt, 4 lut 2005, 11:37

Sytuacja wygląda tak:

Pani mecenas, która zaczęła prowadzić moją sprawę (poprowadziła jedną) uległa wypadkowi i nie powróci już do swojego zawodu.
Ze względu na ten fakt sekretarka przekazała moją sprawę innej Pani adwokat, która niestety nie widzi żadnych szans jej prowadzenia.
Mało tego - kilku innych adwokatów również nie chce zbytnio podjąć się prowadzenia mojej sprawy.

Zwróciłem się zatem do "mojej" kancelarii z żądaniem zwrotu pieniędzy, ponieważ w takiej sytuacji pomoc zastępczego adwokata, który nie widzi sensu prowadzenia mojej sprawy nie jest mi potrzebna, a jeśli moja pami adwokat jest tak poważnie chora i nie powróci do swojej profesji, nic innego mi nie pozostaje.

Usłyszałem, że zwrotu swoich pieniędzy nie otrzymam, bo moją sprawę MUSI przejąc innych adwokat.

Poradźcie proszę, co mam w takiej sytuacji zrobić?
aruncio
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez shuehos » Pt, 4 lut 2005, 18:57

Poradźcie proszę, co mam w takiej sytuacji zrobić?



Wysłać mecenasów na bezrobocie i samemu zająć się swoimi sprawami.
shuehos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez aruncio » Pt, 4 lut 2005, 19:19

:)
A tak poważnie - jak mogę odzyskać swoje pieniądze?
aruncio
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez shuehos » Pt, 4 lut 2005, 19:29

:)
A tak poważnie - jak mogę odzyskać swoje pieniądze?



Nieraz adwokat i sędzia grają tymi samymi kartami.
shuehos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez shuehos » Pt, 4 lut 2005, 19:30

Moim zdaniem to kupiłeś usługę niezgodną z umową?
shuehos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez aruncio » So, 5 lut 2005, 10:47

Wygląda to tak:
Zapłaciłem adwokatowi z góry, ustanowiłem jego swoim pełnomocnikiem do prowadzenia całego mojego procesu.
Na zapłaconą kwotę otrzymałem fakturę VAT wystawioną przez ową kancelarię.
Pani mecenas poprowadziła dwie moje sprawy. Wszystko było ok do czasu, gdy uległa poważnemu wypadkowi (uraz głowy) i przez to już nie powróci do swojego zawodu.
Jej stan zdrowia jest krytyczny (info od sekretarki).
Żaden inny adwokat w zastępstwie zaproponowany przez panią sekretarkę nie odpowiada mi.
Na dobrą sprawę jestem gotów samodzielnie uczestniczyć w następnych swoich sprawach.
Na pytanie: proszę o zwrot moich środków usłyszałem od sekretarki odpowiedź: przecież nie wyciągnę ze swojego portfela i nie zapłacę Pani.
W jaki sposób mogę odzyskać chociaż część wpłaconej kwoty?
aruncio
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez shuehos » So, 5 lut 2005, 19:04

Wygląda to tak:
Zapłaciłem adwokatowi z góry, ustanowiłem jego swoim pełnomocnikiem do prowadzenia całego mojego procesu.
Na zapłaconą kwotę otrzymałem fakturę VAT wystawioną przez ową kancelarię.


kc. Art. 741. Przyjmującemu zlecenie nie wolno używać we własnym interesie rzeczy i pieniędzy dającego zlecenie. Od sum pieniężnych zatrzymanych ponad potrzebę wynikającą z wykonywania zlecenia powinien płacić dającemu zlecenie odsetki ustawowe.

Wszystko było ok do czasu, gdy uległa poważnemu wypadkowi (uraz głowy) i przez to już nie powróci do swojego zawodu.


Art. 748. W braku odmiennej umowy zlecenie wygasa wskutek śmierci przyjmującego zlecenie albo wskutek utraty przez niego pełnej zdolności do czynności prawnych.

Art. 749. Jeżeli zlecenie wygasło, uważa się je mimo to za istniejące na korzyść przyjmującego zlecenie aż do chwili, kiedy dowiedział się o wygaśnięciu zlecenia.
shuehos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez aruncio » Pn, 7 lut 2005, 10:42

Mam rozumieć, że kasa przepadła?
A Rada Adwokacka?
aruncio
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez shuehos » Pn, 7 lut 2005, 19:04

Mam rozumieć, że kasa przepadła?
A Rada Adwokacka?



Połowa napewno.


Moim zdaniem to kupiłeś usługę niezgodną z umową?


Najgorsze,że nic z tego niewynika.
A Rada Adwokacka?


Napewno Twego interesu nie bedzie bronić.

[quote]
shuehos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez mimi » Pn, 14 lut 2005, 22:15

jeśli podpisałeś umowę z kancelarią (kancelaria wystawiła fakturę) to chorego może zastąpić inny pracownik kancelarii. jestem pewien, że w umowie nie ma jasno określonego prawnika.

pozdr.
mimi
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Następna strona

Powrót do Prawo Cywilne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron