abonament czy kablowka

dział poświęcony stosunkom cywilnoprawnym pomiędzy osobami fizycznymi i osobami prawnymi

abonament czy kablowka

Postprzez BASIA_K » Cz, 29 sty 2004, 19:51

jezeli oplacam telewizje kablowa UPC , to czy musze placic abonament telewizyjny
BASIA_K
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Cz, 29 sty 2004, 20:23

Tak.
Art. 48 ust. 1 ustawy z dnia 29 grudnia 1992 roku o radiofonii i telewizji.
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez shuehos » Cz, 29 sty 2004, 20:55

Tak.
.


Nie.
shuehos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Cz, 29 sty 2004, 21:14

Nie.
Możesz wskazać podstawę prawna tego stanowiska?

Poniżej komunikat Przewodniczącego KRRiTV.
Warszawa, 21 maja 2001 r.

K O M U N I K A T

W imieniu Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji uprzejmie informuję, że zgodnie z artykułem 48 ustawy z dnia 29 grudnia 1992 roku o radiofonii i telewizji (Dz. U. z 1993 r. Nr 7, poz. 34 z późn. zm.) opłaty abonamentowe pobiera się za używanie odbiorników radiowych i telewizyjnych.

Na pobieranie opłat abonamentowych rtv nie ma wpływu czy ogląda się programy nadawcy publicznego czy komercyjnego, ani fakt używania odbiorników do innych celów niż odbiór programów (np. do gier telewizyjnych lub współpracy z magnetowidem).

Opłacanie abonamentu telewizji kablowej nie zwalnia z obowiązku wnoszenia opłat abonamentowych za używanie odbiorników telewizyjnych.

Użytkownik telewizji kablowej wnosi dwie niezależne opłaty:

1. Wynikającą z ustawy o radiofonii i telewizji obowiązkową opłatę abonamentową

2. Wynikającą z umowy cywilno-prawnej opłatę na rzecz operatora sieci kablowej

Opłaty na rzecz telewizji kablowej wnoszone są jako ekwiwalent za świadczone usługi, w wyniku których abonenci korzystają z sygnału telewizyjnego stanowiącego własność operatora sieci i mają możliwość oglądania emitowanych w tej sieci programów telewizyjnych.

Telewizja publiczna nie pobiera opłat za udostępnianie programów rozpowszechnianych przez operatorów telewizji kablowej.

Wpływy z opłat za korzystanie z telewizji kablowej przeznaczone są na działalność operatora: rozbudowę i konserwację sieci, zakup programów itd. oraz na jego zysk.
Juliusz Braun
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez BASIA_K » Cz, 29 sty 2004, 22:22

dziękuję za informacje z poważaniem Basia
BASIA_K
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez shuehos » Pt, 30 sty 2004, 08:32

Możesz wskazać podstawę prawna tego stanowiska?

Oczywiście,że takiej podstawy niema, ale trzeba zauważyć, że
na "rynku telewzyjnym" powstał twór który:
1.bierze abonament.
2.sprzdaje reklamy.

Czyli funkcjonuje "na innych" zasadach niż konkurencyjne stacje telewizyjne.
Jak to się ma do idei gospodarki rynkowej określonej w ustawie zasadniczej,mam poważne wątpliwości.
Ja jestem zdecydowanym przeciwnikiem abonamentu.
shuehos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Esokal » Pt, 30 sty 2004, 09:08

Ja również w Cyfrze + otrzymałem info iż nie musze płacić abonamentu gdyż jest on w opłacie.
Tak czy nie ja abonamentu nie mama zamiaru płacić, Telewizji Białoruskiej oddział w Warszawie nie oglądam.
Esokal
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez shuehos » Pt, 30 sty 2004, 09:51

Tak czy nie ja abonamentu nie mama zamiaru płacić,


Przestałem płacić w 1999r,po tym jak TP niestać było na zakup meczy polskiej reprezentacji w piłce nożnej.
shuehos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Esokal » Pt, 30 sty 2004, 10:56

Przestałem płacić w 1999r,po tym jak TP niestać było na zakup meczy polskiej reprezentacji w piłce nożnej.


Niestać ? Na ten marny poziom ? TP ma "rozwijać kulturalnie :D" a nie ośmieszać się grą wybitnych graczy. ble...
Esokal
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Pt, 30 sty 2004, 13:25

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie sprzedaje reklam.
Ponadto jest też taki "twór" (powiedzmy "Janosik Fiskusik"), który zabiera biednym i daje bogatym ;)
Ustawa jest ustawą i płacić trzeba. Inna sprawa, że nie ma narazie skutecznego aparatu egzekwowania należności z tytułu abonamentu RTV w odróżnieniu od należności podatkowych.
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Następna strona

Powrót do Prawo Cywilne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron